Домой Домашние растения Коли, як та чим удобрювати гіпеаструм: поради та рекомендації

Коли, як та чим удобрювати гіпеаструм: поради та рекомендації

915
0

Для повноцінного розвитку, а також для того, щоб культура розвивалася активніше, а зелень та квіти були пишніше, для гіппеаструмів потрібні мінеральні та органічні добрива. Вони вносять за певним графіком, строго дотримуючись дозування.

Коли ти чім треба підживлювати

Гіпеаструм догляд потребує практично при всьому періоду зростання. Виняток становить – фаза відпочинку та відновлення культури (зазвичай за 2 тижні до зимової сплячки культуру припиняють підгодовувати).

Промислові засоби

У магазинах представлений широкий вибір підгодівлі для цибулинних рослин. Вибирати для гіппеаструмів можна будь-які. Головна умова – на упаковці має бути написано, що підгодівля призначена для квітучих цибулинних культур. Рекомендується брати комплексні добрива, так як в них міститься оптимальна кількість поживних елементів.

Щоб не помилитися з вибором, потрібно ознайомитися з видами комплексів:

1. Палички або таблетки. Найбільш прості в застосуванні підгодівлі. Досить помістити в грунт паличку або таблетку, які будуть розчинятися при кожному зволожені субстрату.

2. Розчинні. Випускається у формі порошку для розведення з водою. Необхідно ретельно розмішувати порошок, щоб не залишалося осаду, який здатний обпекти кореневу систему.

3. Нерозчинні. Продаються у вигляді порошку, гранул або кристалів. Чи не найкращий варіант для гіппеаструмів, оскільки такі добрива вносять при пересадці рослини, перемішуючи їх з грунтом.

Важливо! Всі підгодівлі бажано вносити після поливу, щоб захистити кореневища від опіків.

Рекомендації щодо застосування добрив:

 

• у період цвітіння акцент робиться на калій та фосфор, азот вводять в мінімальних кількостях;

• на початку вегетації найбільше вносять калію та азоту, в середині стадії росту гіппеаструма йому знадобиться азот та фосфор.

Домашні засоби

Різноманітність домашніх препаратів дозволяє квітникарю вибрати зручний для нього варіант. Але врахуйте, що використовувати одночасно двох або більше видів добрив заборонено, тому що загрожує надлишком корисних елементів:

1. Аспірин. Допомагає культурі впоратися зі стресом та грибковими хворобами. 1-2 таблетки розводять в літрі води до повного розчинення. Обприскують зелену масу протягом 10-14 днів.

2. Акваріумна вода. Така вода характеризується нейтральним рівнем кислотності. Після її застосування рослина починає рости активніше та пишніше. Досить одного поливу на місяць для досягнення потрібного результату.

3. Дріжджі. Щоб приготувати живильну суміш, потрібно взяти 10 г сухих дріжджів та столову ложку цукру, розвести їх літром води. Настояти протягом декількох годин, потім розводять ще водою в співвідношенні 1: 5. Готовою сумішшю поливають гіппеаструм протягом 10 днів.

4. Шкірка банана. У ній міститься калій, фосфор та магній. Шкірку заливають водою та настоюють до появи піни на поверхні рідини. Поливають культуру кожні 2-4 тижні в залежності від стану рослини.

5. Шкірка цитрусових. Це ще один засіб, що стимулює ріст культури та захищає її від паразитів. Третину склянки шкірки будь-якого цитрусового заливають склянкою води та настоюють 3-4 доби. Розводять водою в пропорції 1:10. Настоянку ллють під корінь, процедуру проводять двічі на місяць.

6. Цибулиння. Жменю лушпиння заливають склянкою води та кип’ятять 15-20 хвилин. Після чого настоюють кілька годин та проціджують. Відваром обприскують зелену масу рослин.

Підживлення – важливий елемент догляду за рослиною. Без регулярної та грамотної підгодівлі повноцінний розвиток культури неможлив. Але і надлишок поживних елементів буде шкідливий для квітки.