Домой Кулинария Неймовірні факти про піцу

Неймовірні факти про піцу

24079
0

Улюблені й давно відомі страви часом пов’язані з неймовірними історіями. Візьмемо, наприклад, славнозвісний символ Італії – піцу. Вперше слово «pizza» згадувалось у документах, датованих 10 століттям. Згідно з записами, феодал зобов’язувався щорічно віддавати єпископу по 12 піц.

Як же трактується «pizza»? Слово характеризує спосіб діставання страви із печі, якщо мова йде про неаполітанський діалект. Процес має бути швидким, щоб кухар отримав соковиту піцу з хрусткою скоринкою. Згідно з іншою версією назва страви походить від слова «picea». Так римляни називали підгорівший хліб. Так само легіонери говорили й про хліб із овочами з Палестини.

За ще одною, менш популярною версією, римляни змінили на свій лад грецьке слово «plakuntos». Так в часи життя Платона називали випічку із сиром та зеленню, яку поливали оливковою олією і випікали в печі. Більш популярною думкою серед вчених є походження «pizza» від грецького «plax», тобто плаский, та ще існує латинське «pinsere» – м’яти. Як би то не було, страва була і залишається неймовірно смачною. Щоб переконатися в цьому, достатньо замовити піцу у Львові.

Піца в традиційному вигляді

 

Страва, що виникає в нашій уяві, достатньо згадати слово «піца», з’явилась у 17 столітті, в Неаполі. Вона була надзвичайно дешевою і продавалась на вулицях та площах міста. Її називали їжею бідняків. І це дійсно було правдою.

Готували страву за найрізноманітнішими рецептами, фактично із того, що було у домі, та коли у 16 столітті в Європу завезли томати, стався переломний момент в історії кулінарії. Правда еволюціонувала рецептура років через 200, коли люди перестали вважати, що можуть отруїтись екзотичним овочем. Нині він є обов’язковим, коли мова йде про приготування традиційної італійської піци.

З 1830 року страва перестала вважатись їжею плебеїв. Її статус став елітним, адже в Неаполі відчинила свої двері перша піцерія. Разом з тим, піца не зникла з міських площ. Ось і нині її можна замовити як у престижному ресторані, так і в самій звичайній столовій. Скористайтесь доставкою піци у Львові та, – швидко отримаєте улюблену страву, не виходячи з дому.

Чи знали ви

  • Неаполітанці – справжні експерти в приготуванні піци. Вони навіть створили поліцію, задача котрої слідкувати за аутентичністю рецептур.
  • До 19 століття вважалось, що найсмачнішою є солодка піца. Лише такі варіанти описував кулінар Пеллегріно Артузі.
  • Піцу «Маргариту» першою скуштувала королева Італії, яка й подарувала страві своє ім’я.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*